הבלוג באדיבות אתר סו-ג'וק ישראלי המלמד חינם את שיטת הסוג'וק. www.su-jok.co.il כאן ניתן להגיב לשאול שאלות ולקבל תשובות..

קצת על סו-ג'וק

למעלה מ-3000 שנה משמשת האקופונקטורה (ריפוי בעזרת מחטים) כאמצעי ריפוי בסין, קוריאה, סרי לנקה ומדינות אסיה נוספות. יעילות הטיפול במגוון רחב של מחלות ומכאובים הפכה את השימוש בשיטה לנפוץ ומקובל ברחבי העולם ועתה אף בישראל מתרחב השימוש בקרב אלו שאינם מוצאים מזור ברפואה הקונבנציונאלית.

למעשה הדיקור מפעיל גירוי באמצעות מחט עדינה על נקודות השפעה (קצוות מערכת העצבים) שמשדר אות אלקטרוני דרך עמוד השדרה והמוח לאיבר הפגוע.

מערכת העצבים שולטת על רב התהליכים בגוף, מחקרים מדעיים מוכיחים כי גירוי באמצעות מחטים משחרר כימיקלים משככי כאבים החזקים פי כמה ממורפין וכל זאת מופק באופן טבעי ממערכות שיכוך הכאבים הפנימית שבכל אחד מאתנו.

גם שיטת הסו-ג'וק מהווה חלק מהאקופנקטורה, ולמתמידים מביניכם יצא לטפל בקלות רבה גם בדיקור.
באתר זה ננסה להעביר הרבה יותר מעבר לבסיס השיטה, אך אנו נזדקק לעזרתכם, הערותיכם ותמיכתכם באתר על מנת שיגיע לאן שאף אתר אחר לא חושב אפילו לנסות.

בשלב ראשון נבין מהי השיטה ולאחר מכן דרכי טיפול:

סו-ג'וק איך מתחילים?
ישנן הרבה שיטות ללימוד הסו-ג'וק ואנו ננסה לפשט את השיטה באופן כזה שבסיום הקריאה של עמוד זה כבר תוכלו לטפל בכם ובסובבים אתכם בבעיות קלות כגון:
כאבי ראש, כאבי מפרקים, כאבים בשרירים ואולי אפילו מעבר לזה.

נתחיל בכף שאתם מאמינים כי כף היד שלכם (וכרגע לא משנה איזה יד ימין\שמאל) מדמה את הגוף שלכם כולו. כלומר החלק הפנימי של כף היד (כפי שמתואר באיור )1 משקף את האיברים הפנימיים שלכם או של המטופל שלכם אחד לאחד.

נתחיל מהאגודל:
האגודל מחולקת לשניים- חלק עליון וחלק תחתון המתחבר לכף היד.
החלק העליון של האגודל מדמה את הראש שלנו, כן, כל הראש שלנו נמצא בחלק הזה לפי האיור הבא:
עתה אנו יודעים איפה נמצא הראש שלנו- ולכן נוכל לטפל בו בקלות ע"י הפעלת לחיצות באזור הכואב המקביל לכאב בראש.
לדוגמא- באיור הבא מסומנת עין ימין באדום ואוזן ימין בכחול:
אם הבנתם את זה הבנתם 50% מהתורה כולה- כי מהרגע הזה יוצגו בפניכם מאות הדמיות של חלקי הגוף השונים המופיעות על גבי כף היד או הרגל.

בואו נביט בעוד הדמייה אחת ואחר כך נבין מה המשמעות של ההדמייה ומה עושים איתה בכלל.
באיור זה מסומן אזור עמוד השדרה והצוואר על כף היד והרגל, אם אתם חדי עין אז תשימו לב כי מדובר באזור החיצוני של כף היד והרגל ויש לכך משמעות.

שלב 2

הדמייה של כף היד לגוף האדם
>>
כשאנו באים לטפל בעצמנו או באחרים בשיטת הסו-ג'וק אנו צריכים להשתמש בהרבה דימיון- נכון שישנם כללים קשיחים בנוגע להמצאות נקודת ההדמיה בין הגוף לגפיים ואף יצא לי לראות מבחנים של מכללות שונות המכתיבים באופן מוחלט היכן נמצא הלב או הכבד, אך אני אומר לכםשאם אתם מאמינים במה שאתם עושים אז גם סטיה של סנטימטר בכף היד לא תגרע מאיכות הטיפול.
יתרונות השיטה הן ביעילות, בפשטות ובעצם העובדה שאין בה כל סיכון עד כדי כך שהמטופל יכול לטפל בעצמו.
המטפל חייב להאמין במה שהוא עושה ויותר מכך לבצע את הטיפול במצב של רגיעה או אפילו התנתקות מהסביבה.

איור חשוב זה בא ללמדנו כי שיטת הסו-ג'וק מאפשרת לטפל בבעיות וכאבים הקשורים למערכת הנשימה, העיכול והלב, בגפיים בראש ובעצם בגוף כולו.

מסאג' באמצעות טבעת מיוחדת המאפשר הקלה בכאבים בצוואר.
טבעות מסאג' הינן יעילות מאוד לטיפול בעיקר לכאבי עצמות ושרירים בצוואר ובגפיים, משך הטיפול – מספר דקות והתוצאות מיידיות.

השיטה מאפשרת ריפוי וטיפול בבעיות כגון:
סרטן, סוכרת, אסטמה, דלקת פרקים, כאבי גב, בעיות סחוס, אלרגיה, כאבי ראש, מיגרנות, תופעות לוואי לסוכרת, נמק, לחץ דם גבוהה, שומנים בדם, בעיות מין, זקפה, בעיות הורמונליות, ערמונית מוגדלת, דיכאון, חרדות, פחד, בעיות נפשיות, כאב, ראומטיזם, החלפת ברכיים, פריצת דיסק, נזלת, משקל יתר (דיאטה) ועוד..

סו-ג'וק איך מוצאים את נקודת הטיפול?

אל תעברו לשלב זה לפני שהבנתם את השלב הראשון, בלי להבין מהי הדמייה אין טעם לדעת איך מטפלים, הדמיות הן הבסיס של התורה כולה.

בשלב זה אנו נלמד למצוא באופן פיזי ומוחשי את הנקודה\איזור המקביל ביד או בגב היד לבעיה של המטופל שלנו.

כן, עכשיו אתם מטפלים ויש לכם מטופל עם בעיית גב ונגדיר קצת יותר כאבים בגב התחתון. לא מעט אנשים מסביבנו מתקשים בישיבה ובעיקר בהקמה מישיבה וזה דבר מוחשי וחד משמעי, אנשים אלה סובלים בכל פעם שהם קמים מהכסא ואתם יכולים לעזור להם בקלות – תאמינו בזה ותיראו.

איך יודעים באיזה יד לטפל ימן או שמאל?

שאלו את המטופל באיזה צד כואב יותר גב תחתון ימין או גב תחתון שמאל לצורך העניין בד"כ עדיף לטפל ביד המתאימה לצד הכאב אפשרות שניה היא לדעת כמה זמן נמשך הכאב מעל שבוע או תקופות ארוכות יותר קיימת עדיפות לטפל ביד ימין (תבינו את זה כשנדבר על ין ויאנג).

לצורך העניין המטופל שלנו סובל מכאבים בגב התחתון במשך שנה ומתקשה לקום או לשבת וכמובן סובל מכאבים בזמן הליכה או פעולה אחרת.

באיור 2 שמשמאל ניתן לראות כי על מנת לטפל בכאבי גב יש למצוא נקודה שבה הכאב הוא חד עד כדי בלתי נסבל בגב ביד הימנית (מעל שבוע של כאב- יד ימין) וזאת ע"י מקל לדיאגנוסטיקה כפי שמתואר משמאל (אגב ניתן לרכישה באתר) אם אין בידיכם כלי כזה נסו לאלתר משהו לא חד שעלול לפצוע שיש לו כיפה בקוטר 3 מ"מ (למשל צדו האחורי של עפרון עיניים יכול לספק לצורך העניין עד שתקנו מקל טיפולים אמיתי). קוטר גדול מידי של כיפה לא יאפשר טיפול או בדיקה ולכן אין טעם להתחיל לפני שמאתרים כלי מתאים.

כמובן שלא להשתמש בצד החד שמשמש לצביעה.

עתה התחילו ללחוץ לחיצות חזקות (לא לקרוע את העור) לאורך האזור המתאים לגב התחתון ומצויין באדום באיור הבא:

עדיף ללחוץ למשך כמה שניות בנקודות שונות לכל אורכה של ההדמייה של עמוד השדרה (בגב כף יד ימין ולא בגבו של המטופל) וכל הזמן לשאול את המטופל אם הוא חש כאב מיוחד – בד"כ המטופל מזנק מכאב כאשר פוגעים בדיוק בנקודה הקשורה לכאב שלו.

שלב 3

הדמייה של כף היד לגוף האדם
>>
בטח שמתם לב לכך שאנו מעדיפים להציג בפניכם הדמיות של כף היד יותר מאשר של כף ברגל וזאת מאחר ואנו יוצאים מנקודת הנחה שזה יותר נעים לטפל בידיים של אדם אחר מאשר ברגליו אך נבהיר כאן כי טיפול ברגליים יעיל יותר ולו רק בגלל שהרגליים מחוברות יותר לאדמה- ראה רפלקסולוגיה המהווה שיטת טיפול יעילה ביותר.

לפני שמתחילים לטפל כדאי להירגע ע"י הסתכלות על צבעים מרגיעים כמו תכלת וירוק במשך כמה שניות- הדבר משפר את יכולת הטיפול.

איור 2 , הדמיית עצמות הצוואר והעמוד השדרה בגב כף היד:

הטיפול בנקודות ההדמייה של הצוואר ועמוד השדרה מדהים ביעילותו ותוך מספר ימים תהיה לכם היכולת להקל על הסובבים אתכם בבעיות צוואר וגב.

מקל טיפולים מאפשר לזהות נקודות כאב וטפל בהם באמצעות מסאג' מקומי.
מקל טיפולים ודיאגנוסטיקה, מאפשר לאתר את נקודות הטיפול בכף היד או הרגל ע"י לחיצה ואח"כ מאפשר לטפל- משך הטיפול 90 שניות והתוצאות מדהימות.

אחרי שמצאנו את הנקודה – איך מטפלים?

טוב, עכשיו מצאתם את הנקודה בגב כף היד, המתאימה לאזור הבעייתי בגוף המטופל (גב תחתון), לצורך העניין נסמן החץ את הנקודה שמצאנו:
הנקודה המסומנת בחץ הינה הנקודה שבה אתם והמטופל זיהתם כאב חד בזמן הדיאגנוסטיקה (הבדיקה) שבצעתם בשלב 2, הנקודה הינה בקוטר של עד 3 מ"מ וזהו גם איזור הטיפול- כן כל הטיפול באמצעות מקל הטיפולים יתבצע באזור זה.

נו אז מה עושים, למדנו הדמיות ולמדנו איך מוצאים את נקודת ההדמיה ומצאנו אותה, עכשיו צריך לטפל.

כדאי מאוד בשלב זה לומר כי שיטת הסו-ג'וק מאפשרת טיפול בכמה שיטות ואפילו שילוב של כל השיטות ביחד.

- טיפול סו-ג'וק ע"י מסאג' מקומי ואינטנסיבי אותו נלמד כעת.
- טיפול סו-ג'וק בצבעים, מתאים מאוד לילדים שלא יסבלו לחיצות ומסאג'ים מכאיבים.
- טיפול בחימום ע"י מוקסות סו ג'וק.
- טיפול במגנטים.
- טיפול בדיקור ע"י מחטי סוג'וק.

לטיפול ע"י מקל הטיפולים יש חשיבות מכרעת לעוצמת הלחיצה, כיוון סיבוב המקל, ותדירות הסיבוב.

ראשית, הטיפול מבוצע ע"י לחיצה בסיבובים נקודתיים בקוטר 2 מ"מ, בנקודת ההדמיה, כייון הסיבוב יקבע לפי אופי הבעיה המטופלת:

1. בעיה שנמשכת מעל שבוע – סיבוב כנגד סיבוב השעון, בתדירות משתנה מהירה יותר ומהירה פחות למשך 90 שניות.
2. בעיה שנמשכת מספר ימים- סיבוב עם כיוון סיבוב השעון, בקצב קבוע- לא מהיר, בערך שני סיבובים לשניה (לא צריך טיימר לידכם, הכל עניין של תחושה) וזאת גם כן למשך 60 שניות.

זכרו: המטופל חש כאב עז, ואתם לא מבינים למה הוא מתפתל לנוכח הלחיצה העלובה שלכם, אבל לא כך פני הדברים, אתם מבצעים טיפול עמוק ורציני ועל כן תמשיכו עד תום 90 השניות בעקביות.

סיימתם, יופי, בקשו מהמטופל לקום או לשבת ויתווכחו כי הוא חש שינוי רציני במצבו וזאת לאחר 90 שניות של טיפול- מדהים לכל הדעות.

חושבים שסיימתם- לא!

שלושה דברים חשובים:

***
סו-ג'וק מנחה אותנו להעניק לאחרים ולעזור להם ככל האפשר, אבל על המטופל להעניק לנו תמורה, אין לתת ללא לקבל, אפילו משהו סימלי.
***
טיפול בסו ג'וק לא מסתיים בטיפול אחד ובד"כ נדרשים עד 15 טיפולים דו שבועיים לפתרון של בעיות רציניות, כן, בסו ג'וק מטפלים אפילו במקרי סרטן וחמור מכך.
***
אתם רק בתחילת לימודי הסו-ג'וק שלכם והשלב הבא הוא טיפול במיני מוקסות, אח"כ במגנטים ולבסוף במחטים.

שלב4

טיפול במוקסות

מוקסות הן בעצם מקלונים העשויים מחומר שניתן להבעירו באופן איטי (כמו סיגר), המוקסות מגיעות במגוון גדלים, גדול, מיני ומיקרו. שיטת הסו-ג'וק שעובדת בעיקר בנקודות גירוי קטנות מעדיפה את השימוש במיקרו מוקסות בקוטר של 1 מ"מ ואורן של עד 1 ס"מ.

הטיפול במיקרו מוקסה יעיל מאוד וקל, קצת מרתיע אנשים לעסוק במשהו דליק אבל חכו לשלב שבו תלמדו לדקר באמצעות מחטי סו-ג'וק.

שוב כמו בשלבים הקודמים יש לאתר את נקודת ההדמיה הנוגעת לבעיה, מאוד רצוי לטפל עם מקל טיפולים כפי שלמדנו בשלב 3, הטיפולים אינם סותרים אחד את השני אלא רק מחזקים, את המוקסה מניחים קצת בחוזקה (לא יותר מידי שלא תשבר) על הנקודה הדרושה ביד\רגל המטופל, המוקסה בד"כ עומדת ללא צורך האמצעי הדבקה (יש מעמדים למיני מוקסות). ועכשיו מדליקים בחלק העליון כמתואר באיור 4.

המוקסה עובדת בשני מישורים, חימום והוספת לחות לאזור המטופל, מה המשמעות של אלה נלמד בשלבים הבאים אבל כדאי לדעת שלכאבי שרירים ועצמות המוקסות עושות עבודה נפלאה.

***
מיקרו מוקסה מורכבת מחלקים של צמח הלענה, יש מוקסות מצמחי ריפוי וחומרים אחרים וגם לכך יש השפעה על המטופל
***
אין מוקסה? לא נורא, אפשר לחמם את האזור ע"י סיגריה – אבל לא לעשן אותה כי זה לא בריא.
***
אתם רק בתחילת לימודי הסו-ג'וק שלכם והשלב הבא הוא טיפול במגנטים, אח"כ נלמד אנרגיות ובסוף דיקור במחטים.

עוד משהו קטן, לא כולם מוכנים לסבול את הכאב של מוקה הבוערת על עורם ולכן כדאי להיות בכוננות לקראת כיבוי המוקסה רגע לפני שהיא נגמרת.

לטיפול ע"י מגנטים עברו לשלב הבא..


עוד מידע באתר http://www.su-jok.co.il/
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג